Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

Astrologové, ufologové a jiní šarlatáni IV

Při procházení statistik sekce věda na serveru navrcholu.cz našel Petr Kubala zajímavou podsekci – ASTROLOGIE! Ve VĚDĚ!!! Nedalo mi a několik nejžhavějších odkazů jsem proklikal (doporučuji pro pobavení) Asi nejvíc mě k úžasu přivedl web Astrology Pacifik, kde je něco jako astrologická praxe…

V astrologické praxi lze najít i několik dalo by se říct astrologických aplikací na astronomii. Jako první mě udivil fakt, že nejen lidé mohou mít svůj horoskop, ale prakticky cokoliv, kusy balvanu nevyjímaje. A tak si ZDE můžete přečíst horoskop v té době nově objeveného Quaoaru. Že jde o teorie propracované do všech možných detailů a variací můžete posoudit na následující větě vybrané ze zmiňovaného článku:

"Co když skutečně pokročil vývoj lidského vědomí tak daleko, že Venuše, jako vládce Býka, již nestačí? Co když naše vědomí již potřebuje jinou kvalitu popisující Býka? A tou by mohl být právě Quaoar!"

Přednáška Ing. Jaroslava Popelky

"Pluto, objevené v roce 1930 s sebou nese nástup totalitní moci, nacismu. Nyní, v době objevování transneptunů, se počíná uvažovat o vytváření jakéhosi nového druhu totality ve světě, možná, nebo jakoby souvisejícího s procesem globalizace."

Ilustrační foto...

A nejen to – Quaoar má dokonce vliv i v utváření horoskopů, což dokazuje TENTO článek. Mnohem zajímavější je ale to, jak se některé historické fakta v důsledku objevení Quaoaru ozřejmují… (a já si vždycky říkal, že mi tam něco nehraje:-) Mimo jiné si lze povšimnout, že nejen lidé a balvany mají svůj horoskop, ale i události v čase mohou mít svůj horoskop…

3) Adolf HITLER: nar. 20.04.1889 v 18:30 SEČ v Braunau am Inn.V horoskopu tohoto člověka se nejčastěji bere v potaz konjunkce Marsu a Venuše. Jeho natální Mars stojí na 16°23' Býka a Venuše na 16°40' Býka, tedy konjunkce na 17. stupni Býka v 7. domě. Tato konjunkce měla kvadraturu od Saturnu, stojícího na 13°29' Lva v 10. domě. Saturn v 10. domě se vysvětluje jako náhlý vzestup a posléze také pád.Jeho natální Quaoar stojí na 22°35' Raka v 9. domě. Na 19°30' Vah ve 12. domě stojí Uran, takže zde existuje cca třístupňová kvadratura mezi Uranem a Quaoarem.V letech 1931 až 1933 se Quaoar nacházel na 17° Panny, čímž vytvářel přesný trigon na onu konjunkci Mars - Venuše v 7. domě, což je veřejnost. Venuše je zde vládcem Ascendentu, čili zrození, a Mars je zde vládcem 7. domu, tudíž zde mezi vládci Ascendentu a Descendentu dochází k přesné konjunkci. A můžeme říci, že příslušný jedinec je tedy silně napojen na veřejnost. A v době, kdy tehdy neznámý Quaoar činil na tuto konjunkci přesný trigon, byl v Německu Hitler vynesen k moci.V roce 1945 se Quaoar pohyboval kolem 1. stupně Vah. A jelikož má Hitler Slunce na 0°40' Býka, tak tedy na jaře roku 1945 Quaoar učinil přesný kvinkunx na Hitlerovo natální Slunce, což, zdá se, předurčilo jeho smrt a Hitler spáchal sebevraždu.Zde je nutné si povědět, že kvinkunx tedy není obecně žádným malým a bezvýznamným aspektem. Také astroložka MUDr. Smrčková si při práci s horoskopy povšimla faktu, že kvinkunx se dosti často buď v direkcích, nebo tranzitech, vyskytuje v případech úmrtí.

4) vznik ČSR (1918): 28.10.1918 v 11:20 SEČ v Praze.Ascendent je na 24°46' Střelce. M.C. je na 27°19' Vah, Venuše je na 27°32' Vah, čili přesná konjunkce. V říjnu 1918 byl Quaoar na 0°40' Panny.V tomto horoskopu se vyskytuje výrazná konjunkce Měsíc - Saturn. Měsíc je na 23°42' Lva, Saturn na 26°38' Lva. Vzhledem k faktu, že Saturn m.j. představuje koncentraci pozornosti, Luna ovládá žaludek a Lev jsou koníčky a záliby, tak asi proto byli a jsou Češi hodně soustředěni na žaludek, rádi jedí, z čehož jsou pak obézní. Cizinci také často říkají, že Češi jsou hodně uzavření a nejsou spontánní.V roce 1939 se Quaoar dostal na 23°42' Panny a vytvořil tak kvadraturu na Ascendent (a Descendent). To byla doba mnichovské dohody a půl roku nato obsazení ČSR Němci ráno 15. března 1939.V srpnu 1968 stál Quaoar na 27°31' Vah, tedy v konjunkci na M.C. a Venuši v 10. domě, došlo ráno 21. srpna k invazi "spojeneckých" vojsk do ČSSR.V listopadu 1989 stál Quaoar na 24°15' Štíra a tvořil takřka přesnou kvadraturu na natální Lunu, která v mundánní astrologii symbolizuje široké lidové masy. A tehdy, 17. listopadu, došlo v ČSSR k sametové revoluci a pádu komunismu. Když Quaoar v září 1992 stál na 26°55' Štíra a činil kvadraturu na Saturn, došlo k rozdělení republiky na Česko a Slovensko, čímž více méně Československá republika z r. 1918 zanikla.Takže i zde je zřetelně vidět, jak Quaoar v horoskopech 'pracuje'.

Další zajímavý článek nám ozřejmuje důvody, proč některé páry nemohou počít dítě. Citujeme z článku:

Některé ženy nemohou otěhotnět, protože dlouhodobě vycházejí plodné dny do období menstruace.

K porodu dochází, když aktuální konstelace planet na nebi odpovídá předem připravenému životnímu scénáři zrozence (karmě). K porodu pak dojde bez prodlení bez ohledu, kde se maminka právě nachází (v sanitce, na lodi, v letadle ap.)

To bych chtěl vidět, co by mi na to řekl náš přednášející, kdybych mu toto řekl u zkoušky:-)Rovněž by mě zajímalo, zda to některý z astrologů praktikuje jako metodu antikoncepce a kolik už má dětí.

A kdo by snad byl udiven, že Quaoar má vliv na výsledek horoskopu, tak ho mohu ujistit, že to opravdu ještě nic není. ZDE se lze například dočíst o použití kvasarů v horoskopech, vliv mají rovněž i asteroidy a transneptuny.

Ilustrační foto...

Pravost domněnek je zaručena neboť přece: Asteroid číslo 1225 "Ariane" stál přímo na Ascendentu při nezdařeném startu rakety Ariane dne 4.6.1996 ve 12:33 UT v Kourou ve francouzské Guayaně.

Asteroid číslo 2138 "Swisair" měl nejdříve provizorní označení 1968 HB, přičemž HB je mezinárodní poznávací značka švýcarských aerolinií. V noci z 2. na 3.9.1998 se zřítilo švýcarské letadlo SR111 u Halifaxu v Kanadě. V okamžiku zřícení bylo Slunce v konjunkci s asteroidem 2138 "Swisair".

Při srážce parníku Titanic s ledovcem 14.4.1912, 003:30 UT je Mars v konjunkci s asteroidem číslo 165 Loreliy, což je jméno Sirény žijících ve vodách Rýnu, která k sobě lákala námořníky a nechal je utonout. Loreliy je rovněž jméno vysoké skály na břehu Rýna, která se též nazývá Ledová hora. Na Ascendentu srážky nalezneme asteroid číslo 208 "Lacrimosa" (Plačící). Na Uranu (nečekaná událost) srážky je asteroid číslo 593 "Titania".

To by mě pak zajímalo, co by se například s onou raketou dělo, kdyby IAU ten kus šutru pojmenovala jinak. Ale co, ono by se vždycky našlo něco jiného a ještě zaručenějšího…Z hrůzou ovšem aby teď usínal každý věrný čtenář IANu, co že to ta naše planetka číslo 9665 natropí.

A abychom nebyli stále tak negativní – na stránkách lze najít i nějaký ten relativně kvalitní článek o astrologii.


Astrologové, ufologové a jiní šarlatáni III

Astrologové, ufologové a jiní šarlatáni II

Astrologové, ufologové a jiní šarlatáni I

Jan Kondziolka

| Zdroj: Astrology Pacific IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
Stručně z kosmonautiky XVIII
Ilustrační foto...
Instantní pozorovatelna 48
Ilustrační foto...
Apači v Ostravě
Ilustrační foto...
Kometa Borelly: rock and rolls
Ilustrační foto...
Shuttle stokrát jinak
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691