Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...=Jaroslav Heiniš - revize plynu, Ostrava a okolí, stavební práce, rekonstrukce, hodinový manžel (www.heinis.cz). Ženklava, Kopřivnice, Příbor, Nový jičín, Bělotín, Bílovec...
DOMŮ   ARCHIV   IBT   IAN 1-50   IAN 50-226   IAN 227-500   RÁDIO   PŘEKVAPENÍ  
STALO SE

V Brňenském planetáriu bude vybrána dětská vesmírná posádka

Patnáctičlenná dětská posádka se pojede do Evropského vesmírného centra v Belgii...

O víkendu 12. – 14. prosince 2008 se v brnenské Hvezdárne a planetáriu MikulášeKoperníka sejde 25 detí, které úspešne prošly teoretickou cástí konkurzu Expedice Mars2008. Byly nejlepší ze 165 prihlášených úcastníku. Jejich úkolem bude prokázat, že majína to, aby mohly v záveru tohoto roku jet do Evropského vesmírného centra v Belgii. Tamje ceká výcvik a simulovaný let do vesmíru. Z 25 úcastníku musí organizátori vybratpeticlennou posádku.

Ilustrační foto...

Expedice Mars 2008 je již pátý rocník konkurzu, jehož vítezové si vyzkouší, jaké toje být kosmonautem. Expedici porádá obcanské sdružení Detská tisková agentura aCeský rozhlas 2 Praha. Úkoly deti dostávaly prostrednictvím rozhlasového poradu Dominoa webových stránek mars.zde.cz.

Slavnostní vyhlášení výsledku a predání certifikátu opravnujících deti k ceste doEvropského vesmírného centra bude v sále brnenského planetária na Kraví hore v nedeliod 10.30 hodin. Tisková beseda s detskou vesmírnou posádkou je plánována cca od 11hodin. Srdecne zveme.

Ilustrační foto...

Pozvánka

Zveme vás na slavnostní vyhlášení výsledku a predání certifikátu opravnujících petdetí k ceste do Evropského vesmírného centra a simulovanému letu do vesmíru. Akce seuskutecní na záver víkendového soustredení 25 detí, které v konkurenci 165 prihlášenýchúcastníku nejlépe obstály v Expedici Mars 2008. Slavnost probehne v sále brnenskéHvezdárny a planetária Mikuláše Koperníka na Kraví hore v nedeli 14. prosince od10.30 hodin.

Po skoncení slavnostního predání „letenek do vesmíru“ bude cca v 11.00 hodinnásledovat tisková beseda detskou vesmírnou posádkou.Expedice Mars 2008 je již pátý rocník konkurzu, jehož vítezové si vyzkouší, jaké toje být kosmonautem. Expedici porádá obcanské sdružení Detská tisková agentura aCeský rozhlas 2 Praha. Úkoly deti dostávaly prostrednictvím rozhlasového poradu Dominoa webových stránek mars.zde.cz.

Program semináře je ke stažení ZDE. Prosíme o potvrzení úcasti na mail mars@dta.cz.

Slávek Hrzal

| Zdroj: TISKOVÁ ZPRÁVA, Klub Domino, Detská tisková agentura IAN.cz
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...
archiv zdroj
RULETA
MRO, Opportunity a Victoria
Ilustrační foto...
6. března 2001: Konec Miru
Ilustrační foto...
Shoemaker/NEAR na konci cesty
Ilustrační foto...
Tanec planet
Ilustrační foto...
Obloha v září
Ilustrační foto...
STALO SE
4.12.2012 -
Probíhá experiment. Stránky se pomalu dostávají ze záhrobí zpět na světlo digitálního světa... Omluvte nedostatky, již brzy snad na této adrese najdete víceméně kompletní archiv IAN...

WEBKAMERA
 Upice webcam / widecam
UPICE WEBCAM

Add to Google

 

Pridej na Seznam
 

  © 1997 - 2022 IAN :: RSS - novinky z astronomie a kosmonautiky SiteMap :: www :: ISSN 1212-6691