Dnes má svátek Horymír

def isleap(year):
    """Return True for leap years, False for non-leap years."""
    return year % 4 == 0 and (year % 100 != 0 or year % 400 == 0)

DSC00298

Pohleď na pokřivený svět, jež ve střípcích slunovratu odráží příchod nových časů.

Je takovou pěknou tradicí volit pro významné události lehce zapamatovatelná data. Jenže je tak těžké si pamatovat všechny data všech významných události. Jest-li by nebylo snazší nikoho významného raději ani nevolit. Ani jsem si nevšiml, kdy v Úpici na observatoři natřeli zábradlí kolem požární nádrže na bílo. Pro dnešní večer jsem si zvolil další sci-fi z produkce Syfy. 400 days se to jmenovalo a najdete ho ve vaší oblíbené filmotéce, cestou přes kuchyň se však nezapomeňte zastavit i ve vinotéce, případně v lednici pro lahváče.

Zápletkou je reality show. Hrdinové jsou ti s prdelkou na bradě a i když ho nechala, tak ho vlastně stále miluje. On to tak zinscenoval ten kravaťák. Ti co vypadají jako zombie jsou kupodivu ti hodní. Proč se Země změnila v měsíční krajinu taky pořádně nevysvětlí. Celé to vlastně je o simulaci cesty na Mars, jak to zkoušeli i v projektu Biosféra, který, ale — pokud mě paměť neklame, nedopadl taky nikterak slavně.

Už i vrabci na Čáře si o tom štěbetají... #munipack

Už i vrabci na Čáře si o tom štěbetají… #munipack

Dobrou zprávou snad může být, že Nasa intenzivně dělá na tom, aby meziplanetární lety byly díky laserovému pohonu časem mnohem rychlejší nebo-li kratší chcete-li a tak šílenství z vystavení nedostatku kyslíku a spánkové deprimace zůstane výsadou jen těch pár nadšených nočních pozorovatelů, kteří své místo tvrdošíjně nechtějí přenechat sofistikovanějším robotům a jejich programátorů před konečnou uzávěrkou.